Zaloguj Środa,  roku, godzina 06:15  
  Menu strony
  Strona główna
  Napisz do nas

  Rok szkolny 2020/2021
  Terminarz roku
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
  Wykaz kwalifikacji
  Wymagania edukacyjne
  Matura 2021
  Ubezpieczenie uczniów

  Informacje o szkole
  Ochrona Danych
  Samorząd Uczniowski
  Misja, wizja i statut
  Grono pedagogiczne
  Historia szkoły
  Opieka stomatologiczna
  Kontakt i lokalizacja

  Dla kandydatów
  Rekrutacja po szkole   podstawowej

  Kształcenie zawodowe
  Technik ekonomista
  Technik hotelarstwa
  Potyczki hotelarskie
  Regulamin praktyk
  Praktyki i współpraca
  Program Erasmus+
  Program Power

  Nasza szkoła
  Biblioteka
  Gazetka szkolna
  Geografia
  Matematyka
  Rok matematyki 16/17
  Sport w szkole
  Profilaktyka zdrowotna
  Galeria zdjęć - archiwum
  Wydarzenia - archiwum
  Działania SU - archiwum
  Praca dla absolwentów


Technik hotelarstwa
IX Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
Uczennice klasy 3ahot:
Magdalena Tomalik została laureatem,
Monika Hanf finalistą
IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
Etap Centralny odbył się w dniach od 3 do 6 kwietnia 2017 r. w Kołobrzegu.
Serdecznie gratulujemy.Laura Oleś z klasy 3a hot została finalistką VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
Etap Centralny odbył się w dniach 20 - 23 kwietnia 2015r. w Kołobrzegu
Gratulujemy!
zdjęcia z Kołobrzegu


VII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ KOŁOBRZEG 2015
W dniach 20-23.04.2015 w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do tego etapu zakwalifikowało się 36 uczniów spośród 400 z całego kraju ( w styczniu odbył się etap okręgowy). Wszyscy zakwalifikowani do tego etapu uczniowie są zwolnieni z części testowej egzaminów zawodowych T.11 i T.12 z wpisem na świadectwo 100%. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Laura Oleś z klasy III a hot. Po pierwszym dniu zmagań spośród 36 Finalistów -21 uczniów nie zakwalifikowało się do ścisłego finału. Finałowa „15” walczyła o tytuł” Mistrza Wiedzy Hotelarskiej” . W tym roku rywalizacja była na wyrównanym wysokim poziomie. Ostatecznie nasza uczennica po testach wiedzy, części gastronomicznej w restauracji i części językowe w recepcji zajęła 10 miejsce. Tematem przewodnim VII Olimpiady były „Usługi hotelarskie w ruchomej bazie noclegowej” .Uroczysty bankiet na zakończenie olimpiady odbył się na statku. Nasza Szkoła –Zespół Szkół Ekonomicznych od 7 lat bierze udział w tej olimpiadzie. Cieszymy się, że od 2009 roku corocznie nasi uczniowie kwalifikują się do Etapu Centralnego. Obecnie tylko 3 szkoły w Polsce każdego roku "dostają się" do tego etapu. Są to szkoły hotelarskie w Wadowicach, Bochni i nasza katowicka szkoła. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

15 stycznia 2015 roku odbył się w Wiśle etap okręgowy VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
W tym etapie uczestniczyło 42 uczniów ze szkół hotelarskich z naszego „8” okręgu – województwa śląskiego.W całym kraju do tego etapu przystąpiło 400 uczniów. Z naszego okręgu do etapu centralnego zakwalifikowały się tylko dwie uczennice. Bardzo się cieszymy, że do finałowej „30” zakwalifikowała się nasza uczennica – Laura Oleś z klasy III a hotel. Laura będzie reprezentować naszą szkołę w etapie centralnym Olimpiady, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu. Trzymamy kciuki. Nasza Szkoła jest jedną z kilku szkół w Polsce, która zakwalifikowała się do etapu centralnego 7-my raz, czyli do wszystkich dotychczasowych olimpiad.


Martyna Gabriel z klasy 4a hot zajęła
II miejsce w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej.
Etap centralny odbył się w dniach 9 - 10 kwietnia 2014 r. w Kołobrzegu.
Serdecznie gratulujemy!!!

Fotografie Fotografie


Sukces naszego ucznia
Marek Grzegorczyk z klasy 4b hot zajął 4 miejsce
w Polsce w krajowych eliminacjach Międzynarodowego Konkursu Barmańskiego "Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2013".

Zobacz film z konkursu.


V OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ KOŁOBRZEG 16.04-19.04.2013
Pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki w dniach 16-19 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Hasłem przewodnim tej edycji było „Funkcjonowanie gastronomii w hotelarstwie”. Dla młodych hotelarzy Olimpiada Hotelarska jest najważniejszym branżowym konkursem. Do tego etapu zakwalifikowało się 33 uczniów z całego kraju - spośród 330 uczniów szkół o profilu hotelarskim. Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z wiedzy hotelarskiej, drugi - sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa w recepcji i obsługi konsumenta w restauracji. Naszą Szkołę reprezentowała Karolina Kwiatkowska z klasy IV b hotel, która w Etapie Okręgowym w Wiśle zdobyła najwyższą liczę punktów w okręgu,a także w kraju. Atrakcją dla uczniów była możliwość zwiedzenia hoteli 3*,4* i 5* w Kołobrzegu- „Leda”, „Aquarius” „Diva SPA” i „Pro Vita”. Dla uczestników V OWH zorganizowano także warsztaty serwowania wina, pokaz dekorowania tortów, rejs statkiem, przejazd kołobrzeską ciuchcią oraz wykład przedstawiciela firmy VOIGT- środki czystości –prezentację „Preparaty chemiczne w technologii utrzymania czystości obiektów hotelowych i gastronomicznych. Firma ta od kilku lat jest głównym sponsorem olimpiady. W Kołobrzegu po pierwszym dniu spośród 33 uczennic wyłoniono finałową „15”, która walczyła o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. W tej grupie znalazła się także nasza uczennica, ostatecznie zajmując 9 miejsce. Karolina Kwiatkowska jako finalistka V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej - uzyskała zwolnienie z pierwszej części testowej egzaminu zawodowego uzyskując wpis 100% na dyplomie zawodowym. Do części językowej uczennicę przygotowywała
mgr Aleksandra Duraj, do części gastronomicznej mgr Marek Halama, a do pozostałych części
mgr Jacek Wielgus. Gratulujemy! Laureaci Olimpiady, czyli trójka Mistrzów Wiedzy Hotelarskiej otrzymała Indeksy na kierunek Turystyka i Rekreacja Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Firma VOIGT ufundowała dla nich wartościowy sprzęt elektroniczny: Ultrabook firmy Samsung oraz Tablety. Ogłoszenie wyników i zakończenie jubileuszowej V olimpiady wraz z uroczystą kolacją odbyło się w restauracji „Impresja” pięciogwiazdkowego hotelu „Aquarius”.
Cieszymy się, że od 5 lat Nasza Szkoła – Zespół Szkół Ekonomicznych w Katowicach jest jedną z nielicznych szkół w kraju, która uczestniczyła we wszystkich edycjach olimpiady - Etapach Centralnych odbywających się w Kołobrzegu. Fotografie Fotografie

Sukces naszej uczennicy w Etapie Okręgowym V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
9 stycznia 2013r. w ośmiu okręgach w kraju odbył się Etap Okręgowy
V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W całym kraju do tego etapu przystąpiło 330 uczniów ze szkół hotelarskich. Reprezentantka naszej szkoły Karolina Kwiatkowska z klasy IV b hot zdobyła najwyższą liczbę punktów - nie tylko w okręgu Wisła, ale także najwyższą liczbę punktów w całej Polsce. W kwietniu Karolina będzie brała udział w Etapie Centralnym Olimpiady, który jak co roku odbywa się w Kołobrzegu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

W miesiącu wrześniu, październiku i listopadzie 2012 roku odbyły się kolejne edycje:
Kursów Barmańskich Level A w Śląskiej Akademii Barmana w Katowicach,
Warsztatów baristycznych w Śląskiej Akademii Barmana,
Kursów Barmańskich „Barman Junior” dla uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze 18 – ego roku życia.
Szkolny etap V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej Fotografie

Sukcesy naszych uczniów w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej

Sukcesy naszych uczniów w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej

Sukcesy naszych uczniów w konkursach kelnerskich
i gastronomicznych


Praktyki zawodowe w hotelach

Wycieczki klas hotelarskichOd 2009 Zespół Szkół Ekonomicznych współpracuje ze Śląską Akademią Barmana. Uczniowie naszej szkoły mają okazję zdobyć kwalifikacje Barmana I Stopnia.
Pozytywne zaliczenie egzaminu zapewnia uzyskanie dyplomu ukończenia Akademii Miksologii Z.T. Nowickiego o randze międzynarodowej i otrzymanie tytułu Barman I Stopnia, co świadczy o profesjonalnym przygotowaniu do wykonywania zawodu Barmana wg światowych standardów Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów, zrzeszającego 59 narodowych stowarzyszeń barmanów z całego świata.Sukcesy naszych uczniów w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej


IV Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej Kołobrzeg 2012r.
Kolejne sukcesy na Olimpiadzie!

W dniach 17-20.04.2012r. odbył się Etap Centralny IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
Organizatorami Olimpiady są Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu.
Do tego etapu po wcześniejszych eliminacjach okręgowych spośród 320 uczestników zakwalifikowało się 38 uczniów ze szkół hotelarskich z całej Polski.
Jak w poprzednich latach z Naszej Szkoły do Etapu Centralnego zakwalifikowało się dwóch uczniów.
Jest to bardzo wysokie osiągnięcie ponieważ z całego kraju, wszystkich szkół hotelarskich, które zgłosiły chęć uczestniczenia Nasza Szkoła i szkoła hotelarska w Wadowicach jako jedyne w Polsce mają to szczęście , że po Etapie Okręgowym do Etapu Finałowego od 4 lat kwalifikują się zawsze dwaj uczniowie .Jest to duży sukces –uczestniczyć z uczniami od czterech lat na każdej Olimpiadzie w Kołobrzegu.
Naszą szkołę reprezentowali Agnieszka Prońska oraz Radosław Bolesta, oboje z klasy IVa hotel.
Po części teoretycznej(test wiedzy) i praktycznej(scenki na recepcji hotelowej i w restauracji), podliczono punkty. Do ścisłego finału spośród 38 uczniów zakwalifikowano 15 uczniów , którzy walczyli o I, II i III miejsce. Agnieszka i Radek zakwalifikowali się do finałowej „15”.
Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej zajęła uczennica szkoły hotelarskiej
w Wadowicach. Nasi uczniowie zajęli 6 i 7 miejsce (odpowiednio Agnieszka i Radek). Jest to duży sukces zajmując miejsca w pierwszej „10” w kraju, zważywszy na to, że w Etapach Okręgowych brało udział 320 uczniów ze 160 szkół hotelarskich w Polsce.
Opiekunem uczniów w Kołobrzegu oraz nauczycielem przygotowującym Agnieszkę i Radka
do olimpiady był nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr Jacek Wielgus. Do części językowej byli przygotowywani przez nauczyciela języka angielskiego mgr Aleksandrę Duraj, natomiast do części gastronomicznej uczniów przygotował nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr Marek Halama.
W tym roku nie tylko finałowa „15” została zwolniona z I części egzaminu zawodowego(testów)
z wpisami na świadectwie 100%, ale wszyscy uczniowie którzy dotarli do etapu centralnego
w Kołobrzegu, czyli 38 osób.
Uczniowie i opiekunowie byli zakwaterowani w 3* Hotelu „Centrum” w ścisłym centrum miasta obok Katedry. Tam też korzystali z całodziennego wyżywienia w hotelowej restauracji „Impresja”. Organizatorzy olimpiady zorganizowali dla uczestników i opiekunów spływ łodziami po rzece Parsęcie oraz zwiedzanie luksusowych hoteli „Aquarius”, „Marine”, „Arka” i „Sand”. Największe wrażenie zrobił hotel „Arka Medical Spa”, który oprócz bogatego centrum SPA(ok. 3000 tys. zabiegów w ciągu dnia) posiada dużą salę kinową, koncertową, ściankę wspinaczkową a także oryginalny kort tenisowy. Niecodzienną atrakcją hotelu jest znajdująca się na 9 piętrze obrotowa kawiarnia z widokiem
na morze. Jest to podobno druga w Europie taka kawiarnia – pierwsza znajduje się na wieży telewizyjnej w Berlinie.
Oprócz zmagań konkursowych i punktów programu był także czas na spacery nad Bałtykiem, pogoda w tym roku bardzo dopisała.
Laureaci I, II i III miejsca IV Olimpiady otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki
w Bydgoszczy.
Podobnie jak w poprzednim roku sponsorami nagród była m.in. firma Voigt – środki czystości
z Zabrza oraz Zespół Obiektów Hotelowych w Kołobrzegu, Dźwirzynie i Krynicy Zdrój „Posejdon” Laureaci I, II i III miejsca otrzymali oprócz indeksów otrzymali także nagrody rzeczowe: laptopa, I-Poda, tabloida oraz weekendy w hotelach w kraju. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy zajęli miejsca od IV-VI(wieże i aparaty fotograficzne).
Za udział oraz bardzo dobre wyniki w tegorocznej Olimpiadzie składamy gratulacje i podziękowania dla Agnieszki i Radka.
W październiku 2012r. odbędzie się szkolny etap V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Dwójka uczniów z najwyższą liczbą punktów będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym w Wiśle
w styczniu 2013r. Uczniowie, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w V olimpiadzie proszeni są
o zgłaszanie swoich kandydatur do organizatora szkolnej olimpiady – nauczyciela mgr Jacka Wielgusa.


Zdjęcia z IV OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ Fotografie

Sukcesy naszych uczniów w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej


logo olimpiady


Już od 3 lat finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbywa się w miesiącu kwietniu w Kołobrzegu.
W tym roku 40 uczestników walczyło o wejście do finałowej 15, która zmagała się o tytuł MISTRZA WIEDZY HOTELARSKIEJ. Finałowa 15 uczniów jest zwolniona z I części egzaminu zawodowego technika hotelarstwa (testy) uzyskując 100% ( egzamin zawodowy podobnie jak egzamin maturalny oceniany jest procentowo). Etap Centralny odbywał się w dniach 12-14 kwietnia 2011 roku. Uczniowie i nauczyciele zakwaterowani byli w 3* hotelu „Centrum” w ścisłym centrum miasta, gdzie korzystali także z wyżywienia –opcja FB (3 posiłki). W czasie pobytu oprócz zmagań olimpijskich był czas na spacery nad Bałtykiem oraz wizytę w nastrojowej restauracji „Dom Kata”. W pierwszej części Etapu Centralnego był do rozwiązania ( w ciągu 40 minut ) test złożony ze 100 pytań.
Po podliczeniu punktów Komisja ogłosiła listę szczęśliwej 15. W tym roku do ścisłego finału zakwalifikowało się nie 15 a 16 uczniów ( 2 osoby miały tę samą liczbę punktów). Najwyższą liczbę punktów z testu uzyskali uczniowie z naszej szkoły Tomek Kałuża , a tuż za nim Radek Bolesta. Kolejną częścią Etapu Centralnego były scenki rodzajowe w recepcji hotelowej, w wybranym języku obcym. Uczniowie wcielili się w rolę recepcjonistów. Jury brało pod uwagę zdolności językowe, wygląd zewnętrzny i uśmiech. Za tą część podobnie jak za testy nasi uczniowie uzyskali wysokie noty. Ostatnią częścią Etapu Centralnego była obsługa konsumenta - umiejętność nakrycia stołu
do odpowiedniego menu. Za tą część uczniowie zdobyli nieco mniej punktów, ale nie przeszkodziło
to w osiągnięciu wspaniałych wyników! Po podliczeniu wszystkich Etapów Komisja ogłosiła wyniki.
I MIEJSCE i tytuł MISTRZA WIEDZY HOTELARSKIEJ zdobył Tomek Kałuża z klasy IV c hot.
III MIEJSCE i tytuł II WICEMISTRZA WIEDZY HOTELARSKIEJ zdobył Radek Bolesta z klasy III a hot.


II miejsce zajęła uczennica szkoły hotelarskiej z Jeleniej Góry

Opiekunem uczniów w Kołobrzegu był nauczyciel hotelarskich przedmiotów zawodowych Jacek Wielgus, a do części z języka angielskiego przygotował uczniów nauczyciel języka angielskiego Aleksandra Duraj.Głównym sponsorem Olimpiady była firma VOIGT z Zabrza - profesjonalne środki utrzymania czystości, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Obiektów Hotelowych POSEJDON i „Świat Hoteli”.

Mistrz Wiedzy Hotelarskiej otrzymał nagrody:
 • Indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
 • laptopa
 • kamerę
Wicemistrz otrzymał nagrody:
 • Indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
 • zestaw kina domowego
 • kamerę
Gratulujemy Zwycięzcom wspaniałego sukcesu!!!
Zdjęcia z III OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ Fotografie

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej


W roku szkolnym 2008/2009 dzięki Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, Zespołowi Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu i Polskiej Izbie Hotelarstwa zorganizowano po raz pierwszy Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Hotelarskiej. Celem olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką, podnoszenie umiejętności zawodowych, prowadzenie współzawodnictwa między szkołami, podnoszenie umiejętności dydaktycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych, integracja środowiska hotelarskiego i motywowanie uczniów
do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach hotelarsko-turystycznych szkół wyższych.
W związku z tym zorganizowaliśmy Szkolny Etap Olimpiady. Zgodnie z regulaminem olimpiady szkoły po przeprowadzeniu swoich eliminacji miały wytypować po dwóch uczniów do Etapu Okręgowego. Etap Szkolny, w którym wzięło udział 40 uczniów z klas II, III i IV hotelarskich, składał się z kilku części i dogrywek, ponieważ poziom był bardzo wyrównany i kilku uczniów zdobyło najwyższe noty, a do kolejnego etapu można było zgłosić tylko dwóch. Ostatecznie do Etapu Okręgowego, który w naszym województwie odbywał się w Wiśle zakwalifikowali się dwaj uczniowie
z klasy III a hotel - Piotr Krzysztofowicz i Dominik Mildner.
Etap Okręgowy był bardzo udany, ponieważ obydwaj uczniowie zakwalifikowali się do Etapu Centralnego ( z całego województwa śląskiego ze wszystkich uczestniczących szkół hotelarskich zakwalifikowało się czterech uczniów - w tym dwaj nasi ).
Etap Centralny odbył się w kwietniu 2009 roku w Kołobrzegu, uczestniczyło 31 uczniów z całego kraju. Spośród tych uczniów połowa w wyniku dalszych konkurencji zakwalifikowała się do finału.
Dominik zakwalifikował się do finału - uzyskał tytuł Finalisty i jest zwolniony z I części egzaminu zawodowego z wpisem zaliczenia testów na 100%.
Zdjęcia z I OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ Fotografie

II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ 2010

6 stycznia 2010 roku w całym kraju odbyły się okręgowe etapy olimpiady. W naszym okręgu udział wzięło 30 uczniów z 15 szkół w regionie. W całym kraju do tego etapu przystąpiło 230 uczniów
i słuchaczy ze 115 szkół w Polsce. Nasza uczennica i uczeń zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady zdobywając najwyższą liczbę punktów ze wszystkich szkół hotelarskich w kraju.
Etap centralny odbył się w dniach 13 - 15 kwietnia 2010 roku w Kołobrzegu.
Spośród 34 uczniów zakwalifikowanych z wszystkich okręgów kraju do etapu centralnego, do ścisłego finału, po pierwszym dniu zmagań zakwalifikowało się 15 uczniów. Zostali oni zwolnieni z I części egzaminu z przygotowania zawodowego.
To kolejny sukces uczniów naszej szkoły - Żaneta i Piotr zakwalifikowali się do "szczęśliwej 15". Ostatecznie Żaneta zajęła miejsce 10 i uzyskała tytuł finalisty,
a Piotr miejsce III i tytuł II V-ce Mistrza Wiedzy Hotelarskiej.
Gratulujemy naszym Olimpijczykom!

dyplom


Zdjęcia z II OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ Fotografie

III OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ 2011

11 stycznia 2011 roku w Wiśle odbył się Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
Przystąpiło do niego 40 uczniów z 20 szkół hotelarskich naszego regionu.
Do Etapu Centralnego zakwalifikowali się trzej uczniowie - w tym dwaj uczniowie z naszej szkoły:
Tomasz Kałuża z klasy IV c hot
i Radosław Bolesta z klasy III a hot
Etap Centralny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbędzie się w dniach 12 - 14 kwietnia 2011 roku w Kołobrzegu.
Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Za zakwalifikowanie się do Etapu Centralnego Olimpiady Tomek i Radek otrzymali nagrodę - wycieczkę na Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB do Berlina w dniach 12-13 marca 2011 roku.


Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej.


Wejdź na oficjalną stronę Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.


Sukcesy naszych uczniów w konkursach kelnerskich
i gastronomicznychPraktyki zawodowe w hotelach

Uczniowie klas hotelarskich w ciągu 4 - letniego cyklu nauczania odbywają miesięczne praktyki zawodowe w hotelach od 1* do 5*, w klasie 2 i 3 w następujących hotelach:
 • 2* Campanile - Katowice,
 • 3* Diament - Katowice,
 • 3* Park Hotel Diament - Katowice,
 • 4* Qubus Prestige - Katowice,
 • 4* Novotel - Katowice,
 • 4* Angelo - Katowice,
 • 5* Monopol - Katowice,

Wycieczki klas hotelarskich


Uczniowie technikum hotelarskiego oprócz wycieczek przedmiotowych do hoteli i innych obiektów noclegowych, wyjeżdżają na targi hotelarskie, turystyczne i gastronomiczne. Dotychczas wielokrotnie uczestniczyliśmy w następujących targach:
 • HORECA - Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii w Krakowie,
 • GLOB - Międzynarodowe Targi Turystyczne w Katowicach,
 • TOUR SALON - Międzynarodowy Salon Turystyczny w Poznaniu.
 • TTW Warsaw - Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie
 • ITB - Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie


 

©d@mek