Zaloguj Czwartek,  roku, godzina 03:14  
  Menu strony
  Strona główna
  Napisz do nas

  Rok szkolny 2018/2019
  Terminarz roku
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
  Wymagania edukacyjne
  Matura 2019

  Informacje o szkole
  Ochrona Danych
  Samorząd Uczniowski
  System oceniania
  Misja, wizja i statut
  Grono pedagogiczne
  Historia szkoły
  Kontakt i lokalizacja

  Dla kandydatów
  Rekrutacja po gimnazjum
  Rekrutacja po szkole   podstawowej

  Kształcenie zawodowe
  Technik ekonomista
  Technik hotelarstwa
  Regulamin praktyk
  Praktyki i współpraca
  Program Erasmus+
  Program Power

  Nasza szkoła
  Biblioteka
  Gazetka szkolna
  Matematyka
  Rok matematyki 16/17
  Sport w szkole
  Profilaktyka zdrowotna
  Galeria zdjęć
  Wydarzenia -archiwum
  Praca dla absolwentów


Wydarzenia archiwum
19 czerwca 2019 roku serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
- o godzinie 8.00 Msza Święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
- o godzinie 9.00 akademia w szkole
i spotkania z wychowawcami


Zapraszamy Uczniów klas czwartych
na uroczyste zakończenie roku szkolnego,
które odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku
o godzinie 13.00 w sali gimnastycznej.


Na radosne Święta Wielkanocne
życzymy
aby Zmartwychwstały Chrystus
umacniał wiarę w zwycięstwo dobra nad złem
i wlewał w serca nadzieję.


Serdecznie zapraszamy
Uczniów trzecich klas Gimnazjów i ósmych klas Szkół Podstawowych, do odwiedzenia naszej szkoły w czasie Dni Otwartych, które odbędą się 24 i 25 kwietnia 2019 roku od godziny 9.00


Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską,
napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca wszystkie dni
Nowego 2019 Roku

22 października 2018 roku klasy 1hot, 1te oraz 4te uczestniczyły w wykładzie adwokat Magdaleny Sękowskiej na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz specyfiki najczęściej popełnianych przestępstw.


18 października 2018 roku Samorząd Szkolny wraz z opiekunem mgr Bożeną Kaszubą po raz kolejny uczestniczył w III Forum Samorządów Szkolnych organizowanym przez Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach. W ramach tegorocznego spotkania młodzież reprezentująca naszą szkołę uczestniczyła w panelu dyskusyjnym, na którym poruszano kwestię roli samorządności w mieście Katowice, propagowano ideę samorządności i kształtowano umiejętności liderskie.17 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji „Drużyna Mistrzów”. Młodzi ludzie poprzez hip-hop oraz pokazy sportowe starali się pokazać alternatywę wobec narkotyków i dopalaczy. Prezesem fundacji jest znany raper Roman „Bosski” Lachowski. O sportową oprawę spotkania zadbał Marcin Molsa.


16 października 2018 roku uczniowie klasy 1 hot i 1 te reprezentowali szkołę na VII Sportowo Rekreacyjnym Rajdzie Górskim Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego „Hala Miziowa 2018”.


10 października 2018 roku w naszej szkole,odbyła się kolejna edycja akcji, Różowa Wstążka, czyli październikowa Kampania na Rzecz Walki z Rakiem Piersi. Tegoroczna edycja skupiona była na poszerzaniu wiedzy z zakresu samobadania piersi oraz wczesnego wykrywania raka piersi. Szkolna akcja skierowana była zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, których kampania ma zachęcić do włączenia się m.in. w profilaktykę raka piersi, ale również zwiększyć świadomość wagi wsparcia kobiety przez mężczyznę.Jednym z gości naszej akcji była pani Iwona Kikla położna, koordynator fundacji "Zdążyć przed rakiem", która przeprowadziła warsztaty z zakresu techniki samobadania piersi. Spotkanie odbyło się w ramach programu miasta Katowice "Działaj, badaj, żyj". W ramach akcji rozdawano różowe wstążeczki, symbol walki z rakiem piersi oraz ulotki edukacyjne z zakresu samobadania piersi. Uczniowie naszej szkoły wypełniali także ankiety,z zakresu onkoprofilaktyki.9 października 2018 roku reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Katowic w tenisie stołowym chłopców.
Gratulacje!8 października 2018 roku na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariusza odbyło się spotkanie uczniów z pracownikami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach, które zagrożone jest likwidacją. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są warunki adopcji zwierzaków, a także jak wygląda praca wolontariuszy w schronisku. Mieliśmy przyjemność poznać suczkę Pipi, która skradła nasze serca. Spotkanie obudziło w nas chęć pomagania bezdomnym czworonogom w związku z czym rozpoczęliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt.


7 października 2018 r. klasa 1 te uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Zakładów Odzieżowych w Tarnowskich Górach. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z historią przedsiębiorstwa, strukturą organizacyjną oraz przebiegiem procesu technologicznego.3 października 2018 r. klasa 3a hot wraz z mgr Markiem Halamą i mgr Michałem Szwestką udała się na wycieczkę przedmiotową do Raciborza. Zwiedziliśmy miejskie muzeum z niezwykle bogatą ekspozycją: była tam prawdziwa mumia egipska, rzeźby i obrazy sprzed kilkuset lat, broń, dział prehistorii oraz mrożący krew w żyłach zestaw narzędzi dentystycznych, które lata świetności mają już dawno za sobą. Następnie przeszliśmy na Zamek Piastowski z odnowioną kaplicą oraz na zabytkowy rynek z kolumną wotywną.


kolejne zdjęcia


26 września 2018 roku wszystkie klasy uczestniczyły w biegu terenowym w Parku Kościuszki w Katowicach. Tegoroczna edycja biegu odbyła się pod hasłem 100 lat Niepodległości.

zdjęcia z biegu na szkolnym facebook-u


18 września 2018 roku odbyła się akademia upamiętniająca kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wysłuchaliśmy nagrania na którym katowiczanin i uczestnik tamtych wydarzeń Czesław Rymer opowiadał o pierwszych chwilach września 1939. Nastrój powagi potęgowały archiwalne fragmenty komunikatów radiowych z tego tragicznego w polskiej historii czasu. Chwilę refleksji poświęciliśmy również Sybirakom. Akademię przygotowała klasa 3te pod opieką mgr Beaty Kotarskiej-Krieger oraz mgr Michała Szwestki.
Następna strona (2/6)

 

©d@mek