Zaloguj Sobota,  roku, godzina 19:33  
  Menu strony
  Strona główna
  Napisz do nas

  Rok szkolny 2019/2020
  Terminarz roku
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wykaz podręczników
  Wykaz kwalifikacji
  Wymagania edukacyjne
  Matura 2020

  Informacje o szkole
  Ochrona Danych
  Samorząd Uczniowski
  Misja, wizja i statut
  Grono pedagogiczne
  Historia szkoły
  Opieka stomatologiczna
  Kontakt i lokalizacja

  Dla kandydatów
  Rekrutacja po szkole   podstawowej

  Kształcenie zawodowe
  Technik ekonomista
  Technik hotelarstwa
  Potyczki hotelarskie
  Regulamin praktyk
  Praktyki i współpraca
  Program Erasmus+
  Program Power

  Nasza szkoła
  Biblioteka
  Gazetka szkolna
  Matematyka
  Rok matematyki 16/17
  Sport w szkole
  Profilaktyka zdrowotna
  Galeria zdjęć - archiwum
  Wydarzenia - archiwum
  Działania SU - archiwum
  Praca dla absolwentów


Wydarzenia archiwum
Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła
Świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku

30 października 2019 roku w ramach Tygodnia Konstytucyjnego w naszej szkole odbyły się drugie już w tej edycji warsztaty. Tym razem prowadzącym była radca prawny Agata Ibrom. Tematyka zajęć obejmowała znaczenie Konstytucji i rolę sądów w życiu każdego z nas. Z pewnością był to dla nas bardzo wartościowy czas!Chcesz zmienić szkołę? Chodź na wybory!
Dnia 29 października 2019r. w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Lokal wyborczy sala nr 7.
Głosujemy w godzinach 8.00- 12.35 wg poniższego harmonogramu:

godz. 8.15 klasa 1ahot
godz. 8.30 klasa 1ate
godz. 9.00 klasa 1bte
godz. 9.15 klasa 1chot
godz. 10.00 klasa 1b hot
godz. 10.15 klasa 2hot
godz. 10.35-10.55 klasa 2te i klasa 3hot
godz. 11.00 klasa 3te
godz. 11.15 klasa 4a hot
godz. 11.50 klasa 4b hot
godz. 12.15 klasa 4te

25 października 2019 roku o godzinie 12.00 w Warszawie, w Alejach Ujazdowskich został odsłonięty pomnik naszego Patrona Wojciecha Korfantego. W delegacji województwa śląskiego znalazł się również poczet sztandarowy naszej szkoły. Do stolicy pojechaliśmy specjalnym pociągiem "Powstaniec Śląski" w kolorze złotym.


Złoty pociąg Kolei Śląskich (Fot. Koleje Śląskie)/wyborcza.pl

25 października 2019 roku w ramach VII. edycji Tygodnia Konstytucyjnego w naszej szkole odbyły się warsztaty #MojaKonstytucja, które poprowadziła doktorantka i jednocześnie wykładowca akademicki Magdalena Brewczyńska z Uniwersytetu w Tilburgu.


Aktywnie działający Wolontariusze naszej szkoły w czwartek 24 października 2019 roku relaksowali się i nabierali sił do działania w tym roku szkolnym podczas wyprawy do Afrykanarium Wrocławskiego 😄😄😄😄. Pogoda i humory nam dopisywały.


17 października 2019 roku wczesnym świtem klasa 3te udała się na wycieczkę do Wrocławia. Rynek Starego Miasta, Plac Solny, wejście na Mostek Pokutnic, wizyta na Ostrowie Tumskim z wejściem do kaplic barokowych i wjazdem na wieżę archikatedry - to tylko niektóre z punktów naszego bogatego programu zwiedzania.
Wyjazd udał się wyśmienicie!
Opiekę sprawowali mgr Wanda Witczak oraz mgr Michał Szwestka.


Różowa wstążka
W związku z tym, że 15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, w naszej szkole po raz kolejny przypomnieliśmy wszystkim o ważnej kampanii profilaktycznej. Chodzi o różową wstążkę Evelyn Lauder, w ramach globalnej kampanii na rzecz kobiet z całego świata. W tym dniu rozdawaliśmy uczniom i nauczycielom ulotki informacyjne z zakresu samobadania piersi oraz różową wstążeczkę, która od 1992 roku stała się międzynarodowym symbolem walki z rakiem piersi, a październik międzynarodowym miesiącem zdrowych piersi.

10 października 2019r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem SU mgr Bożeną Kaszubą po raz kolejny wzięli udział w IV Forum Samorządów Uczniowskich. Organizatorem Forum były Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach. W ramach tegorocznej edycji forum samorządów uczniowskich nasi przedstawiciele uczestniczyli w panelu dyskusyjnym poświęconym działalności samorządów szkolnych w social mediach. Szkolni samorządowcy mieli także okazję zapoznać się z założeniami ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”


10 października 2019r. reprezentacja uczennic naszej szkoły wraz z opiekunem panią mgr Izabelą Zaucha wzięła udział w VIII Sportowo-Rekreacyjnym Rajdzie Górskim Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego. Dziesiątka super dziewczyn z klasy 1ah i 3te przeszła z Soblówki, przez Rycerzową na Przegibek. Gratulacje dla Pauliny Harmata z klasy 3te za zajęcie 3 miejsca w konkursie wiedzy o Beskidzie Żywieckim.


Zgodnie z tradycją 25 września 2019 roku odbył się bieg w Parku Kościuszki pod hasłem "Zdrowy JA". Było dużo zabawy i współzawodnictwa. Niebawem zostaną ogłoszone wyniki biegu.


23 września 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych
ze Świadkiem Historii -
wykład Pani mgr Danuty Sedlak Prezesa Związku Sybiraków Oddział Katowice.2 września odbyła się w naszej szkole inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020.

W części oficjalnej Dyrektor szkoły mgr Alina Marcinkowska przyjęła w poczet uczniów klasy pierwsze i najlepszym z nich rozdała legitymacje szkolne.
W obecnym roku przypada 80 rocznica śmierci patrona naszej szkoły Wojciecha Korfantego oraz 100 rocznica pierwszego zrywu powstańczego Ślązaków. Dlatego część artystyczna rozpoczęła się strofami hymnu śląskiego oraz prośbą naszego patrona skierowaną do ludu śląskiego, która ma wydźwięk ponadczasowy i może być mottem do naszej wspólnej pracy przez cały rok szkolny.
80 lat temu wybuchła II wojna światowa. Nie pozwólmy odejść – Polskim Dzieciom Wojny – bez należytego oddania hołdu i czci oraz stosownego podziękowania za ich życie, za to co zrobili dla Polski. Dlatego na naszą uroczystość zaprosiliśmy nauczycieli naszej szkoły, którzy urodzili się przed wojną: panią mgr Danutę Sedlak, panią mgr Ingeborgę Konieczną-Wojtas, pana mgr Zdzisława Kołodzieja . Wręczając im symboliczną różę, uhonorowaliśmy ich historię i wyraziliśmy szacunek.


Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pobytu naszych uczniów z klasy 3ahot i 3bhot we Włoszech w Rimini w ramach projektu Erasmus+
Szkolny kiermasz podręczników
odbędzie się w piątek 6 września 2019 roku na sali gimnastycznej.
Lekcja 2 - klasy: 1bte, 1bh, 1ch, 2hot, 2te;
Lekcja 3 - klasy: 2hot, 2te, 3hot, 3te;
Lekcja 4 - klasy: 3hot, 3te, 4ah, 4bh, 4te

2 września 2019 roku serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
- o godzinie 8.00 Msza Święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
- o godzinie 9.00 akademia w szkole
i spotkania z wychowawcami


Następna strona (2/5)

 

©d@mek